wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Ambasador chłopskiej sprawy

Wybory samorządowe rządzą się swoimi prawami i są zgoła inne niż te parlamentarne, bowiem stawiamy w nich na ludzi, których dobrze znamy, szanujemy i im ufamy. Warto wybrać porządnego człowieka, aby potem nie wstydzić się swego głosu i być pewnym, że z godnością będzie reprezentował nasze wspólne, lokalne interesy i dobrze rozwiązywał trapiące nas problemy. Takim właśnie porządnym człowiekiem jest Wiesław Winter, który 16 listopada będzie ubiegał się o mandat radnego dla siebie i gminy Kobierzyce, tworzącej okręg wyborczy w wyborach do Rady Powiatu Wrocławskiego.

Wybory samorządowe budzą w nas duże emocje, bowiem w szranki stają często bliscy nam ludzie, przyjaciele, znajomi, koledzy lub sąsiedzi – ludzie, których dobrze znamy, i to jest jeden z niezaprzeczalnych atutów tych wyborów. Tutaj nikt nikogo nie przywiezie w teczce z odległego miasta, tutaj nie można nic zakłamać, tu wreszcie społecznemu osądowi poddają sie ludzie, o których wiemy niemało i mamy już o nich wyrobione zdanie.

Wiesław Winter – dla którego ciężka praca na gospodarstwie od dziesiątków lat jest chlebem powszednim – z samorządem związany jest od ćwierć wieku, a problemy i sukcesy gminy Kobierzyce oraz powiatu wrocławskiego stały się częścią jego życia.

Urodził się w Solnej – niewielkiej wiosce w gminie Kobierzyce – która do dzisiaj jest jego ukochanym miejscem na ziemi, gdzie założył rodzinę, wybudował dom i ciężką pracę w gospodarstwie rolnym połączył ze społecznikowską pasją. Jak to często bywa u ludzi energicznych, potrzeba działania sprawiła, iż postanowił pracować także na rzecz lokalnej społeczności, swoich znajomych, przyjaciół i sąsiadów. Pan Wiesław został sołtysem Solnej i radnym gminy Kobierzyce, a przez pewien okres był nawet członkiem Zarządu Gminy Kobierzyce, zajmując się przede wszystkim sprawami rolnictwa (m.in. usilnie zabiegał o korzystny dla miejscowych rolników wymiar podatku rolnego). Nie były to czasy łatwe, ale Wiesław Winter zawsze miał czas dla rolników i pomagał im, jak tylko potrafił najlepiej. Jego bezkompromisowa postawa zaskarbiła mu uznanie na wsi, ponieważ zawsze był ambasadorem chłopskiej sprawy.

Radny gminy Kobierzyce Wiesław Winter nigdy nie zapominał o Solnej – swojej rodzinnej wsi – a nowe drogi, chodniki, oświetlenie uliczne, świetlica, boisko i kanalizacja to tylko niektóre efekty jego wysiłków. Warto jednak podkreślić, że za każdą z tych inwestycji stały jego zabiegi, dar przekonywania i jednania sobie ludzi. Wiesław Winter potrafi rozmawiać, zgodnie działać, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, uderzyć pięścią w stół.

– Powołaniem człowieka jest praca, ale także służba społeczna, działalność dla dobra innych w celu otwierania nowych, lepszych perspektyw życiowych – podkreśla Wiesław Winter. – Tak właśnie traktowałem obowiązki radnego, a człowiek jest wart tyle, ile może zrobić dla innych.

16 listopada Wiesław Winter ponownie stanie w szranki wyborcze i będzie walczył o zwycięstwo swoje, ale również o wygraną gminy Kobierzyce, tworzącej okręg wyborczy w wyborach do Rady Powiatu Wrocławskiego. Jego wyborczy sukces będzie sukcesem całej gminnej społeczności. Warto zatem postawić na Wiesława Wintera – człowieka pracowitego, uczciwego i mającego duże samorządowe doświadczenie. Warto postawić na mądrego i dobrego człowieka!

 

Kilka słów o Wiesławie Winterze

Urodził się w roku 1947 w Solnej i jest żonaty od 41 lat (ma trzy dorosłe córki i sześcioro wnucząt). Swoją pracę zawodową rozpoczął w PGR, a dzisiaj wspólnie z córką prowadzi 40-hektarowe gospodarstwo rolne specjalizujące się w uprawie kukurydzy. Od roku 1984 sołtys wsi Solna, w latach 1994-2000 członek Zarządu Gminy Kobierzyce, w latach 2010-2014 radny powiatu wrocławskiego. Jest domatorem, lubi tradycyjną polską kuchnię (szczególnie niedzielny rosół z kury), a ponadto interesuje się sportem i jest patronem miejscowej drużyny piłkarskiej LKS Galakticos Solna.