sobota, 20 kwietniaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Akcja Letnia…

czyli lato we Wrocławskim Teatrze Komedia. Jego letnia scena zaprasza w sierpniu na przebojowe komedie. – To nasza „akcja letnia” – mówił zamykając sezon Wojciech Dąbrowski, dyrektor teatru. – Dzięki wsparciu urzędu marszałkowskiego i władz miasta gramy cały sierpień, a bilety na nasze spektakle, dofinansowywane przez wrocławskie władze, będą kosztowały 35 złotych. Tym bardziej więc warto odwiedzić Wrocławski Teatr Komedia.

W sierpniu Komedia gra na wszystkich swoich scenach, także na Scenie Letniej. Widzowie zasiądą na krzesełkach (przygotowano sto miejsc) ustawionych na podium usytuowanym od strony parku Staromiejskiego, a gdyby pogoda okazała się nieprzyjazna, można przenieść się do Teatru Lalek – na małą albo dużą scenę. Z kolei na nowej scenie ATM na Bielanach będzie można 22 i 23 sierpnia pośmiać się (i nad paroma ważnymi w życiu sprawami zastanowić…) na spektaklu Z twoją córką? Nigdy! czeskiego autora Antonina Prochăzki, będącej historią dwóch małżeństw, które przechodzą kryzys wieku średniego. W obsadzie m.in. Wojciech Dąbrowski, Łukasz Płoszajski i Michał Koterski. A poza tym zobaczymy w Komedii m.in. Kolację dla głupca, gdzie w mocno niepoważny sposób zadawane są ważne pytania o ludzką kondycję, Psychoterapię, czyli sex w życiu człowieka, historię o sprawach zabawnie ważnych i zabawnie nieważnych, a także Czystą komercję – z Emilią Krakowską i Ewą Kuklińską, gdzie znaleźć można odpowiedź na pytanie, czy sztuka to powołanie, czy interes, czyli komercja właśnie.

Sierpniowa – międzysezonowa – „edycja” Wrocławskiego Teatru Komedia to propozycja dla tych, którzy cenią i dobrą zabawę, i dobry teatr. A w „czystej zabawie”, jaką proponuje Komedia, można znaleźć całkiem poważne odpowiedzi na pytania, do zadawania których od czasów powstania greckich amfiteatrów jest teatralna scena. Ata

www.teatrkomedia.com