niedziela, 14 lipcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

Aeropolis z Jesionki

Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis w Jasionce wyróżniony podczas trwających w Brukseli tzw. Open Days czyli odbywających się po raz 11. Europejskich Dniach Miast i Regionów. Aeropolis znalazł się wśród 100 wyróżnionych inwestycji finansowanych z funduszy strukturalnych, podał serwis samorządowy województwa podkarpackiego.

W tej doborowej stawce są też dwie inne polskie inwestycje z Elbląga i z Bydgoszczy. 

– Rzeszów zachęca innowacyjne firmy do inwestowania w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym (PPNT) Aeropolis. Z tego zaproszenia skorzystało już wiele firm, a wśród nich są światowej klasy producenci branży lotniczej. Wizytówką Parku jest promowanie innowacyjnych rozwiązań oraz współpraca ze środowiskiem naukowym – czytamy w uzasadnieniu na oficjalnej stronie internetowej Open Days.

Aeropolis został wyróżniony w kategorii Smart czyli uwzględniającej badania naukowe i innowacyjne rozwiązania. Bydgoszcz wyróżniono w kategorii Inclusive,  za rewitalizację Wyspy Młyńskiej w centrum miasta, natomiast Elbląg za wprowadzenie programu do walki z bezrobociem.

– Wyróżnienie na pewno cieszy, ale nie zwalnia nas z dalszej pracy. W Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym niedawno oddaliśmy kolejne inwestycje, planujemy następne, chcemy go wciąż rozbudowywać powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Podkarpackim Parkiem Naukowo Technologicznym Aeropolis zarządza specjalnie do tego powołana jednostka Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Aeropolis udostępniania inwestorom w pełni uzbrojone tereny inwestycyjne, udostępnia pod wynajem pomieszczenia biurowe, produkcyjno – usługowe, produkcyjne oraz sale konferencyjne w ramach działalności Preinkubatora Akademickiego oraz Inkubatora Technologicznego. Park zapewnia kompleksową pomoc dla przedsiębiorców ulokowanych w PPNT, buduje sieć przedsiębiorców świadczących usługi kooperacyjne i pomocnicze, pomaga w pozyskiwaniu środków finansowych, w tym pomocowych z Unii Europejskiej, współorganizuje Targi Pracy i Innowacji itp.

Odbywające się po raz 11. Europejskie Dni Miast i Regionów to impreza w której regiony promują się poprzez m.in. innowacyjne rozwiązania bądź prezentują możliwości, jakie dały im europejskie fundusze. Promocja odbywa się głównie poprzez organizację warsztatów, seminariów i konferencji. Marszałek Władysław Ortyl uczestniczył m.in. w warsztatach dotyczących inteligentnych specjalizacji i działalności różnego rodzaju klastrów. (opr)