wtorek, 25 czerwcaKrajowy Przegląd Samorządowy
Shadow

997 – zgłoś się!

Dawno, dawno temu, czyli 5 maja roku 2002, wrocławska publiczność po raz pierwszy zaśmiewała się, uczestnicząc bardzo aktywnie w perypetiach kryminalnych w supersalonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”. Rzecz działa się jeszcze pod szyldem „Teatru Poniedziałkowego”, jeszcze na Scenie na Świebodzkim… Dziś „Szalone nożyczki” to przebój Wrocławskiego Teatru Komedia, który 24 października po raz 300. bawić będzie publiczność, wciągając ją w szukanie tradycyjnej dla kryminału odpowiedzi na pytanie: kto zabił?

Sztuka Paula Pörtnera „Szalone nożyczki” powstała w roku 1963 i od razu odniosła szalony (jak tytułowe nożyczki…) sukces. Wciąż nie schodzi z teatralnych scen, także w Polsce, gdzie premierę miała w roku 1999. Akcja rozgrywa się w salonie fryzjerskim „Szalone nożyczki”, królestwie mistrza nożyczek i grzebienia Antoniego Wziętego, który lokal wynajmuje od pianistki, Izabeli Richter.

Wszystko gra do chwili, gdy mistrzyni fortepianu pada ofiarą morderstwa w mieszkaniu pianistki, mieszczącym się nad salonem fryzjerskim. Podejrzenie pada na Tonia, personel zakładu i przebywających w nim klientów. Wśród nich są dwaj policjanci, którzy natychmiast podejmują śledztwo.

 

Kto jest mordercą? O tym zdecyduje… publiczność! Publiczność, która na pewno będzie się znakomicie bawić i nikt na widowni nie poczuje się – jak mówi w spektaklu Tonio Wzięty – taki… zamówiony i nieodebrany. Bo wszyscy będziemy potrzebni, aby odpowiedzieć na pytanie: kto zabił?

 

Anita Tyszkowska

 

Zaproszenie

Paweł Okoński i Wojciech Dąbrowski, czyli Wrocławski Teatr Komedia, oraz generał Wojciech Ołdyński, komendant wojewódzki policji we Wrocławiu, 24 października zapraszają na wyjątkowy, trzechsetny spektakl „Szalone nożyczki” Paula Pörtnera w reżyserii Marcina Sławińskiego.

Dochód ze spektaklu przeznaczony zostanie na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

W trakcie naszego jubileuszowego spektaklu zapewnimy Państwu wiele atrakcji, między innymi wysłuchanie Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji.

Bilety w symbolicznej cenie 997 – 99,70 zł.

Liczymy na Waszą obecność!

www.teatrkomedia.com

Wojtek Dąbrowski i Paweł Okoński